Cieszę się, że Tymom Tymański będzie jurorem w talent show

Trochę mi głupio. Zachowałem się jak typowy gimbus. Na szczęście szybko się opamiętałem. Niektórzy wieszczą koniec polskiego rocka. Nic nie wiedzą o życiu.

Obejrzałem film Włodka Markowicza. Reklamę Windowsa 10. Ale on się sprzedał! Bardzo mnie to ucieszyło. To znaczy jedno. Włodek nie będzie musiał iść do korpo i przez osiem godzin dziennie klepać Excela. Będzie mógł robić to, co lubi i dawać nam to, co my lubimy. Super. Czy może być lepszy układ?

Poczytałem komentarze pod filmem. Nie tylko tym. Pod każdym filmem na YouTube, który jest wynikiem współpracy blogera z firmą, pojawiają się komentarze, że się kutasie złamany sprzedałeś. Martin nagrał film i próbował coś tłumaczyć, ale to nie pomogło.

Trochę się martwię o tych wszystkich zbuntowanych gimbo-antysystemowców, którzy uważają, że praca to wstyd. Zastanawiam się, jak poradzą sobie w trudnym świecie, kiedy opuszczą rodzinne domy, w których mają pełne lodówki, bo mama zrobiła zakupy i internet, bo tata opłacił rachunki.

Tymon, sprzedałeś się!

Można mieć dwadzieścia a nawet trzydzieści lat i nadal być takim gimbusem. Sam się na tym złapałem. Po kolesiu zaangażowanym w taki, a nie inny sposób w polski show-biznes i kulturę chyba każdy liczył na coś innego. Tymon, w takim programie? Kto jeszcze? Maleńczuk, Turnau, Sojka? Ale hej! Może będzie z tego jakaś fajna płyta, bo o dziwo za studio też trzeba zapłacić. Podobno muzycy to też ludzi, muszą jeść i płacić za rachunki. A może jego obecność przyniesie korzyść samemu programowi. Może ta edycja będzie w końcu lepsza i człowiek nie będzie panicznie szukał pilota, żeby jak najszybciej przełączyć kanał, byle tylko nie usłyszeć Wojewódzkiego albo Mozila.*

Ciekawe, czy tym, którzy krzyczą, że Tymański się sprzedał, nie przeszkadza, że od kilku lat pracuje w radiu? Nie przeszkadza im też to, że zrobił muzykę do filmu. Pewnie, nie daj Boże, nawet na tym zarobił.

To naprawdę nie pierwszy muzyk z podziemia, który “połasił się na kasę”. Podejrzewam, że jego obecność w jury w ogóle mu nie zaszkodzi. Zaszkodziła Nowakowi z TSA? Zaszkodziła Titusowi z Acid Drinkers? Zaszkodziła Nergalowi z Dodą? Będzie miał na rachunki, a jak wszystkiego nie przeżre, to może zapłaci za studio i coś nagra.

A czy faktycznie się sprzedał będziemy mogli ocenić później.

*Tak wiem, to nie jest ten sam program, ale mam problem, żeby odróżnić jeden talent show od drugiego, dlatego wszystkie traktuję tak samo. Bo są takie same!