Gry „na dwa przystanki” #2

W listopadzie zebrałem dla Was kilka gier, które warto mieć w telefonie. Wiecie, tak na wszelki wypadek, bo nigdy nie wiadomo, kiedy się przydadzą. Może przeczytaliście już wszystkie etykiety proszków i domestosów w swojej łazience, może rzygacie już widokami z okien tramwaju, a może tak jak ja lubicie proste gry (używając nowomowy: casualowe).

9657863733_a7550f16f6_k
Spotkania z przyjaciółmi jeszcze nigdy nie były tak przyjemne

Jeśli nie czytaliście poprzedniej części, zachęcam. A jeśli nie macie czasu na bzdury jakiegoś podrzędnego blogera, i kto to w ogóle jest i dlaczego mi mówi w co mam grać, krótko przypomnę zasady, jakie muszą spełniać gry, aby się tu znaleźć.


Gry „na dwa przystanki” powinny odpalać się błyskawicznie. Z potężnymi tytułami jest taki problem, że niektóre z nich naprawdę długo się uruchamiają. Czasami szybciej dojedziesz na miejsce niż odpalisz grę. Gra powinna być prosta jak dłubanie w nosie. Jeden palec do zabawy powinien wystarczyć. No i nie może być mowy o żadnym zapisywaniu gry. Przyjmijmy, że jakimś cudem jesteś zręczniejszy od trzylatka i pokonałeś przedostatniego bossa, wtem wpadają kanary. Co robić, sejwować i płacić mandat, czy uciekać i stracić wątek w grze?


Dlaczego kurczak przeszedł przez drogę?

Nigdy nie kumałem tego dowcipu, ale wiem, że jest taka jedna bardzo dobra gra. Nazywa się Frogger i została wypuszczona w 1981 roku a dziś kolejni twórcy odcinają od niej kupony udając, że wymyślili nowy format rozrywki. Corssy Road to gra o kurczaku, którego celem jest przejście na drugi koniec ruchliwej ulicy, później kolejnej i kolejnej. Teoretycznie wędrówka kurczaka nie ma końca, ale przez to, że masz problem z połączeniem oko-mózg-palec skończysz pod pierwszą lepszą ciężarówką. Gra ma jakieś mikropłatności, można kupić inne zwierzaki, ale nawet nie wiem jakie. Tym co dostajemy na starcie, gra się całkiem przyjemnie.

Android | iOS

Jelly Jump

W przypadku takich gier, aż wstyd tłumaczyć fabułę. Fabułę #heheszki. Skaczesz kostką żelatyny, wskakujesz na pojawiające się półki, uciekasz przed wzbierającą czarną mazią. Możesz odblokowywać kolejne galaretowate twory. Nie wiem po co, bo w tym przypadku, podobnie jak w Crossy Road, jest to zupełnie zbędne.

Android | iOS

Jump

Gra w której trzeba skakać. Tego jeszcze nie było!!! Bardzo prosta wizualnie, przyjemna gra. Do jej obsługi potrzebujemy niestety dwóch dłoni z przeciwstawnymi kciukami. Także jeśli jesteś amebą zajmij się oglądaniem piłki nożnej. Naczelne górą! Jednym palcem wybieramy kierunek krótkiego skoku, drugim podskakujemy wyżej. Cała filozofia to skoordynowanie dwóch palców w finezyjny taniec po planszy. Tak, wielu może mieć z tym problem. Po drodze musimy zdobyć kilka gwiazdek, czasem jakiś klucz i dotrzeć do wyznaczonego punktu. Takiej mechaniki nie miała jeszcze żadna gra. Coś czuję w kościach, że szykuje się przełom.

Android | iOS

Run Bird Run

To kolejna gra dla człekokształtnych i ostrożnych stolarzy, którzy mają wszystkie kciuki. Sterujemy nielotem, który w dupie ma grawitację, bo pełzanie po pionowych ścianach, przychodzi mu z taką łatwością jak pełzanie typowemu Sebie po melanżu w piątek, piąteczek, piątunio. W przeciwieństwie do ptaszyska i Seby, grawitacji poddają się spadające z góry skrzynki. Są złe, bo zabijają ptaszka, trzeba ich unikać. Oprócz skrzynek są cukierki. One są OK, ich nie trzeba unikać.

Android | iOS

Stickman Rush

Moja ulubiona. Wiem, że takich gier była, jest i będzie masa, ale ta gra jest bardzo przyjemna wizualnie. Wcielamy się w przeświadczonego o swoich rajdowych umiejętności polskiego kierowcę, który bez sygnalizowania manewru, zmienia kierunki wyprzedzając kogo się da i jak tylko się da. W międzyczasie przeskakujemy dziury w drodze i inne przeszkody, które przeskoczyć można. Ale jak to w życiu bywa, są rzeczy, których przeskoczyć się nie da i zwyczajnie roztrzaskujemy się jak kilka tysięcy kierowców rocznie. Oczywiście są jakieś dodatkowe pojazdy, które możemy kupić za zbierane po drodze monety, ale kogo to obchodzi.

Android | iOS

A teraz Wasza kolej, nabijcie mi trochę komentarzy i napiszcie: Jakie gry polecacie?

Fot 1 | Fot 2